25.7.12

Olejki Alterra na włosy - porównanie składów

olejki Alterra na włosy

Zapewne wiele z Was, podobnie jak ja, używa do pielęgnacji włosów kultowych olejków Alterra dostępnych w sieci Rossmann. Do wyboru mamy cztery warianty olejków w cenie regularnej od 13,49 do 17,29 zł. Każdy z nich zamknięty jest w przeźroczystą szklaną buteleczkę o pojemności 100 ml. Olejki Alterra mają przyjazne naturalne składy i przyjemne owocowe zapachy. Dla tych z Was, które chcą zacząć olejować włosy i nie wiedzą na który olejek do włosów się zdecydować przygotowałam krótkie porównanie składów olejków Alterra. Być może teraz jest ostatnia szansa, aby je kupić, ponieważ dotarły do mnie pogłoski, że olejki mają zostać wycofane.

  • Olejek Alterra Brzoza i pomarańcza
Skład: Glycine Soya Oil (olej sojowy), Simmondsia Chinesis Seed Oil (olej jojoba), Prunus Armeniaca Kernel Oil (olej z pestek moreli), Olea Europaea Fruit Oil (oliwa z oliwek), Vitis Vinifera Seed Oil (olej z pestek winogron), Persea Gratissima Oil (olej awokado), Limonene, Betula Alba Leaf Extract (ekstrakt z liści brzozy), Macadamia Ternifolia Seed Oil (olej makadamia), Ruscus Aculeatus Extract (ekstrakt z ruszczyka kolczastego), Citrus Aurantium Dulcis Oil (olejek z pomarańczy słodkiej), Citrus Nobilis Oil (olejek ze skórki mandarynki), Parfum, Actinidia Chinesis Seed Extract, Hippophae Rhamnoides Oil, Tocopherol, Citrus Medica Limonum Peel Oil, Citrus Aurantifolia Oil, Helianthus Annus Seed Oil, Helianthus Annus Seed Oil, Rosmarinus Officinalis Extract, Rosmarinus Officinalis Leaf Extract, Citral, Linalool, Geraniol.

Bardzo fajny skład. Przed składnikiem parfum znajdziemy aż siedem olei, dwa olejki eteryczne i dwa ekstrakty. Wśród olei mamy dwa wielonienasycone, cztery jednonienasycone i jeden inny (jojoba - kwas eikozanowy). Po szóstym oleju mamy limonen - komponent zapachowy, który może podrażniać, dlatego nie nakładałabym tego olejku na wrażliwy skalp.

Skład: Glycine Soja Oil (olej sojowy), Ricinus Communis Seed Oil (olej rycynowy), Prunus Amygdalus Dulcis Oil (olej ze słodkich migdałów), Zea Mays Germ Oil (olej z kiełków kukurydzy), Sesamum Indicum Seed Oil (olej sezamowy), Triticum Vulgare Germ Oil (olej z kiełków pszenicy), Vitis Vinifera Seed Oil (olej z pestek winogron), Carica Papaya Seed Oil (olej z nasion papai), Olea Europaea Fruit Oil (oliwa z oliwek), Persea Gratissima Oil (olej z awokado), Simmondsia Chinensis Seed Oil (olej jojoba), Parfum, Limonene, Tocopherol, Linalool, Geraniol, Helianthus Annuus Seed Oil, Citral, Citronellol, Farnesol

Ten olejek umieściłabym na drugim miejscu. Przed zapachem znajduje się aż jedenaście olei, w tym cztery wielonienasycone, pięć jednonienasyconych oraz dwa inne (rycynowy - kwas rycynolowy, jojoba - kwas eikozanowy).

  • Olejek Alterra Granat i awokado
Skład: Glycine Soja Oil (olej sojowy), Ricinus Communis Seed Oil (olej rycynowy), Prunus Amygdalus Dulcis Oil (olej ze słodkich migdałów), Zea Mays Germ Oil (olej z kiełków kukurydzy), Sesamum Indicum Seed Oil (olej sezamowy), Vitis Vinifera Seed Oil (olej z pestek winogron), Olea Europaea Fruit Oil (oliwa z oliwek), Parfum, Persea Gratissima Oil, Punica Granatum Seed Oil, Simondsia Chinensis Seed Oil, Triticum Vulgare Germ Oil, Tocopherol, Helianthus Annuss Seed Oil, Linalool

Tutaj przed składnikiem parfum znajdziemy siedem olei, w tym trzy wielonienasycone, trzy jednonienasycone oraz jeden inny (rycynowy - kwas rycynolowy). Skład jest prawie identyczny jak w olejku Migdały i Papaja, jednak ten zawiera mniej olei.

Skład: Zea Mays Germ Oil (olej z kiełków kukurydzy), Prunus Amygdalus Dulcis Oil (olej ze słodkich migdałów), Vitis Vinifera Seed Oil (olej z pestek winogron), Oenothera Biennis Oil (olej wiesiołkowy), Parfum, Olea Europaea Fruit Oil , Limonene, Simmondsia Chinensis Seed Oil, Glycine Soja Oil , Citral, Tocopherol, Bisabolol, Citrus Aurantifolia Oil, Helianthus Annuus Seed Oil, Cananga Odorata Flower Oil, Geraniol, Linalool, Citronellol, Benzyl Benzoate, Eugenol, Aloe Barbadensis Leaf Extract.

W olejku limonkowym przed zapachem są cztery oleje, w tym trzy wielonienasycone i jeden jednonienasycony. Ta wersja posiada najuboższy skład.

Jak widać wszystkie olejki Alterra będą nadawały się do włosów o wysokiej porowatości. Moim zdaniem jeśli chodzi o działanie to najlepszy powinien być olejek do włosów Brzoza i pomarańcza oraz Migdały i papaja. Jednak pamiętajmy, że na każdego działają inne składniki. Jakie są Wasze doświadczenia z olejkami Alterra?

50 komentarzy:

  1. Próbowałam wszystkich olejków oprócz limonki i olejek pomarańcza i brzoza okazał się najlepszy ;)
    Anomalia

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Kusi mnie ten olejek pomarańcza i brzoza, mam nadzieję, że w końcu go upoluję ;)

      Usuń
  2. ja wczoraj pierwszy raz zaopatrzyłam się w olejek Alterry, kupiłam migdały i papaja :) jestem po pierwszym zastosowaniu dopiero, więc spektakularnych efektów nie widzę, ale pachnie obłędnie:)

    OdpowiedzUsuń
  3. Mam brzozę i pomarańczę i do moich włosów się nie nadaje

    OdpowiedzUsuń
  4. Dużo dobrego o nich czytam, ale póki co, nie kupiłam jeszcze żadnego.
    Nie mam cierpliwości do olejowania włosów.
    Obiecałam sobie, że zacznę od września!

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ja też myślałam, że nie mam cierpliwości, ale teraz to mój ulubiony rytuał :)

      Usuń
  5. Jak na razie nie zabrałam się do olejowania włosów, bez tego i tak są dość zdrowe więc jest ok ;)

    OdpowiedzUsuń
  6. Słyszałam o nich bardzo dużo dobrego jednak jakoś nie moge się przełamać. Na jak długo wystarczy Ci taka buteleczka ?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ja używam na przemian z innymi olejkami, z różną częstotliwością, ale co najmniej 2 miesiące.

      Usuń
  7. mam limonkę i brzozę i pomarańczę, pięknie pachną ale na moich włosach cudów nie robią, więc używam ich do masażu świetnie nawilżają skórę :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ja wolę olejowanie, ale masaż nimi też jest przyjemny :)

      Usuń
  8. mam papaję i migdały,jest świetny!;)
    zapraszam:0!

    OdpowiedzUsuń
  9. ja miałam przyjemność tylko z olejkiem z limonki ;)

    OdpowiedzUsuń
  10. Mam migdały i papaja oraz brzoza i pomarańcza. Mi najbardziej odpowiada ten pierwszy, lepiej działa na moje włosy, poza tym obłędnie pachnie !

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ja też najbardziej lubię ten migdałowy :)

      Usuń
  11. do tej pory miałam granat i awokado i jak dla mnie był świetny :)

    OdpowiedzUsuń
  12. ja miałam ten z granatem ale strasznie męczył mnie zapach ;/

    OdpowiedzUsuń
  13. No i już wiem dlaczego za każdym razem jak wpadam do Rossmanna to nigdy na półce nie mogę znaleźc juz tych olejków! Ah to włosomaniactwo! Dziewczyny zostawcie dla mnie cos na półkach;D

    OdpowiedzUsuń
  14. mialam granat bodajże, nawet już nie pamięta, ale i tak działał bardzo fajnie ;)

    OdpowiedzUsuń
  15. Ja od niedawna stosuje je na włosy ale za krótko by powiedzieć o efektach. Wiem, że wypróbuje wszystkie :) i dopiero potem się wypowiem. Pozdrawiam i zapraszam do siebie www.shellmua.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
  16. dzisiaj ruszam do Rossmanna po m.in. właśnie olejek migdały i papaja, bądź brzoza i pomarańcza :) szykują się ogromne zakupy!

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. i nie znalazłam :( ani tej, ani tej .. brzoza i pomarańcza - pusta półka, a migdał i papaja - w ogóle nie ma

      Usuń
    2. U mnie też póki co puste półki :(

      Usuń
  17. ja mam z brzozą i pomarańczą, moje włosy go nie lubią. pewnie ten najuboższy byłby dla nich najlepszy, nie lubią coś przesytu ;)
    omg, czemu mieliby wycofywać te olejki? przecież bardzo dobrze się sprzedają. gdzie to słyszałaś?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Pisała o tym znajoma blogerka. Również mnie to zdziwiło.

      Usuń
  18. A ja nie mogę ostatnio dostać tego olejku , są ale do ciała i inne produkty z tej firmy , a olejku do włosów jak nie było tak nie ma :( już myslałam,że wycofano go z obiegu...
    Obserwujemy?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Mam na myśli właśnie te olejki przeznaczone do ciała - używam ich do włosów ;)

      Usuń
  19. Lubię te olejki Alterry :)

    OdpowiedzUsuń
  20. bardzo przydatny post, teraz już wiem który kupić :)

    OdpowiedzUsuń
  21. Posiadam olejek granat i awokado i jestem bardzo zadowolona z tego produktu :) stosuję go zarówno na włosy jak i na całe ciało (sporadycznie) i zauważyłam odżywcze działanie tego olejku :)

    OdpowiedzUsuń
  22. Ten komentarz został usunięty przez autora.

    OdpowiedzUsuń
  23. Ja posiadam olejek Granat i awokado, który już się kończy więc niedługo wypróbuje wersje z brzozą i pomarańczą, mam nadzieje że ich nie wycofią bo lubię ten olejek :)
    + dodaję do obserwowanych :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ja też mam nadzieję, że olejki nie zostaną wycofane. Może będą miały nową szatę graficzną?

      Usuń
  24. Anonimowy2/8/12 11:11

    Zapraszam do mnie na moje pierwsze kosmetyczne rozdanie- http://wyznaniakosmetoholiczki.blogspot.com/2012/07/pierwsze-weroniskowe-rozdanie.html

    OdpowiedzUsuń
  25. Z pewnością sięgnę po któryś z nich ;D

    OdpowiedzUsuń
  26. Nadają się do włosów wysokoporowatych... To już wiem, dlaczego u mnie się nie sprawdziły! :) Ale uwielbiam te olejki stosować do ciała :)

    OdpowiedzUsuń
  27. niestety już zostały wycofane, dzisiaj tak mi powiedziała pani z Rossmana;/

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Zostały wycofane, bo zmieniają im ubranka :) Niedługo wrócą znów :)

      Usuń
  28. Już są :) wczoraj zakupilam ten olejek i wreszcie jest pompka :)

    OdpowiedzUsuń
  29. Ja byłam dzisiaj w Rossmanie i powiedziano mi, że zostały wycofane i już nie wrócą. Ps. Mieszkam w Krakowie.

    OdpowiedzUsuń
  30. Także używam olejków Alterry ale na medal zasługują olejki firmy Alverde. Mam az 4 rodzaje. Spisują sie lepiej niz Rossmanowskie ale także są ciężej dostępne. Musze przyznac ze dla mnie te olejki jakos nie przypasowały do włosów.... Jak je nakladasz na włosy?

    Zapraszam do siebie: http://divasloungepl.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Nakładam tylko na długości włosów, a na skórę głowy inny olej (zwykle coś na porost, np. Sesa). Tak najlepiej się sprawdzają. Może kiedyś wypróbuję Alverde, gdy będę miała okazję nabyć.

      Usuń
  31. w moim rossmanie od dawna nie ma tych olejków i nic nie wzkazuje na to żeby miały wrócić. A szkoda :(

    OdpowiedzUsuń
  32. może w końcu się zmotywuję do olejowania włosów! ;) http://www.chocolatelipbalm.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń
  33. Kupiłam niedawno ten z brzozą i pomarańczą, a już zastanawiam się który będzie następny!
    Na włosy nałożyłam dopiero raz, więc nie wypowiem się w tej kwestii, ale lubię stosować go do twarzy. No i ten zapach żelek haribo! mniam mniam ;-)

    OdpowiedzUsuń
  34. czy te olejki sa jeszcze dostepne w rossmanach?

    OdpowiedzUsuń

Copyright © Kosmetyczne Pokusy , Blogger