20.4.20

Naturalne kremy do rąk bez parafiny - ranking


W solidny zapas kremów do rąk zaopatrzam się głównie zimą. W obecnej sytuacji, mimo, że mamy wiosnę, skóra naszych rąk może również być bardzo przesuszona, z powodu częstej dezynfekcji - zabieg ten narusza naturalną warstwę hydrolipidową i wysusza. Dłonie stają się z biegiem czasu coraz bardziej szorstkie, a nawet skóra może popękać. Z pomocą przychodzą kremy do rąk, a ja najchętniej wybieram te naturalne, mające w miarę dobre składy. Aby nieco ułatwić Wam wybór przygotowałam ranking naturalnych kremów do rąk, składający się z kilku mini recenzji produktów, które stosowałam.

Co powinien zawierać dobry krem do rąk? W mojej opinii najlepszy krem do rąk to taki z dobrym składem. Kiedy skóra naszych dłoni jest sucha i szorstka przydatny będzie krem bogaty w naturalne masła i oleje. Wybierając krem dla siebie pomijam produkty bazujące na parafinie i pochodnych ropy. Parafina tworzy na powierzchni skóry warstwę okluzyjną, dającą wrażenie wygładzenia dłoni, natomiast nie wnika w skórę i jej nie nawilża, ani nie odżywia. Krem z parafiną może jednak okazać się przydatny przy bardzo niskich temperaturach, aby ochronić skórę rąk przed niekorzystnymi czynnikami (chociaż oczywiście krem nie zastąpi rękawiczek).
W mojej torebce zawsze mam przynajmniej jeden krem do rąk i z reguły są to kremy naturalne. Poniżej znajdziecie mój osobisty ranking. Przyjrzyjmy się poszczególnym kosmetykom i ich składom.

1. Yope Naturalny krem do rąk Imbir i drzewo sandałowe 

Kosmetyk od Yope to na ten moment mój ulubiony naturalny krem do rąk. Jego konsystencja jest gęsta i bogata, ale nie tłusta, tylko raczej taka trochę "tępa". Szybko się wchłania, świetnie nawilża i odżywia skórę dłoni. Przesuszona skóra szybko odzyskuje dobrą kondycję. Jeśli szukacie kremu do rąk o dobrym składzie bez parafiny to warto się nim zainteresować.

Producent informuje, że kompozycja kremu to 98% składników pochodzenia naturalnego oraz o niskim stopniu przetworzenia. Formuła zawiera między innymi oliwę z oliwek, masło shea, olej kokosowy, arganowy, ekstrakt z korzenia imbiru i ekstrakt z drzewa sandałowego. Bez wątpienia krem do rąk Yope jest bogaty w naturalne składniki. Składniki aktywne mają zapewniać działanie nawilżające, ujędrniające, dlatego krem polecany jest dla suchej i pozbawionej jędrności skóry.

W mojej opinii jest to najlepszy krem do rąk, ale niestety ma też jeden mankament. Sporym minusem kremu w wariancie imbirowym jest jak dla mnie zapach. Oczywiście zapach nie jest dla mnie głównym kryterium przy wyborze kremu, ale jednak czasem nietrafiony zapach potrafi być ciężki do zniesienia. Według opisu jest to zapach orientalny, korzenny i zmysłowy, jednak ja wyczuwam, że dominują w nim zdecydowane męskie nuty, które zupełnie nie trafiają w mój gust. Co więcej, krem dość intensywnie pachnie. Na szczęście w ofercie Yope są także inne warianty: Mandarynka i Malina, Bez i Wanilia, Rabarbar i Róża, Herbata i Mięta, Kwiat lipy. Następnym razem kupię wersję mandarynkową. Widziałam, że nowe wersje zapachowe naturalnych kremów do rąk Yope są dostępne w Rossmann (w cenie 14,99 zł za 50 ml).


Skład: Aqua, Olea Europaea Fruit Oil, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Glycerin, Cetearyl Glucoside, Sorbitan Olivate, Cocos Nucifera (Coconut) Oil, Glyceryl Stearate, Isononyl Isononanoate, Cetearyl Alcohol, Dehydroacetic Acid, Benzyl Alcohol, Tocopheryl Acetate, Argania Spinosa Kernel Oil, Zingiber Officinale Root Extract, Santalum Album (Sandalwood) Extract, Parfum, Xanthan Gum, Lactic Acid, Ethylhexylglycerin, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Citric Acid, Citral, Eugenol, Geraniol, Hexyl Cinnamal, Limonene, Linalool

2. Nacomi Coconut Oil intensywnie nawilżający krem do rąk

Naturalny krem do rąk od Nacomi z olejem kokosowym kiedyś był moim numerem jeden, ale został zdetronizowany, kiedy wypróbowałam krem Yope ;) Jego konsystencja jest dość rzadka i taka "emolientowa". Nie wchłania się tak szybko jak krem Yope. Pozostawia tłustą warstewkę, a dłonie po jego użyciu są lekko "śliskie". Doskonale nawilża, odżywia i regeneruje skórę dłoni. Świetnie sprawdził mi się w sezonie jesienno-zimowym, dlatego myślę, że jest to dobry krem do rąk suchych i popękanych.

Zaletą kremu do rąk Nacomi jest krótki i dobry skład, w którym nie ma parafiny. Zawiera olej kokosowy, z pestek winogron i awokado. Składniki aktywne mają zapewnić ochronę skórę dłoni przed czynnikami zewnętrznymi, zregenerować naskórek, łagodzić podrażnienia i odżywiać. Dlatego też krem do rąk Nacomi dedykowany jest do pękającej, przesuszonej i szorstkiej skóry.

Zdecydowanie mogę polecić ten produkt jako warty zainteresowania. Co do działania nie mam  żadnych zastrzeżeń, natomiast w przypadku kremu Nacomi, podobnie jak to było z Yope, również nie trafiłam z zapachem. Jestem fanką kokosowych zapachów, ale w kremie Nacomi niestety nie uświadczymy nuty kokosa. Krem ma dziwny zapach, kojarzący się z czymś chemicznym. Na szczęście w tej serii znajdziemy jeszcze kremy z olejem z dzikiej róży, olejem arganowym i Inca Inchi. Ten ostatni jest o zapachu maliny, więc następnym razem skuszę się wariant inca inchi. Kosmetyk kupiłam w Hebe (w cenie 12,99 zł).


Skład: Aqua, Caprylic/Capric Triglyceride, Glycerin, Cocos Nucifera Oil, Vitis Vinifera Seed Oil, Cetyl Alcohol, Panthenol, Persea Gratissima Oil, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Tocopheryl Acetate, Stearic Acid, Benzyl Alcohol, Sodium Lauroyl Glutamate, Parfum, Dehydroacetic Acid.

3. Lirene Natura Eco krem-serum regenerujące do dłoni i paznokci Organiczna Lawenda

Nigdy nie byłam fanką marki Lirene, dlatego początkowo do kremu podchodziłam sceptycznie. Naturalna seria od Lirene zbiera pozytywne opinie, więc i ja postanowiłam zakupić jakiś produkt z tej linii, a mój wybór padł na krem-serum z lawendą. Duży plus dla firmy za to, że wypuściła krem do rąk z dobrym składem. Krem oceniam pozytywnie. Wchłania się bardzo szybko. Dłonie po jego zastosowaniu są nawilżone i gładkie. Zapach lawendy jest mocno wyczuwalny i moim zdaniem całkiem przyjemny. Lawendowy aromat jest tak relaksujący, że codzienne użytkowanie kremu to sama przyjemność.

Formuła kremu Lirene bazuje w 99% na organicznych i naturalnych składnikach, których pochodzenie potwierdza certyfikat Ecocert. Zawiera masło shea, masło kakaowe, olej ze słodkich migdałów, olej słonecznikowy, ekstrat z lawendy. Dzięki zawartości składników aktywnych krem ma intensywnie regenerować skórę, nawilżać, odżywiać oraz redukować uczucie szorstkości i suchości.

Naturalny krem-serum do rąk od Lirene kupiłam w Rossmann (w cenie 14,99 zł). W ofercie jest też wersja z organiczną malwą.


Skład: Aqua (Water), Cetearyl Alcohol, Caprylic/Capric Triglyceride, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Cetyl Alcohol, Coco-Caprylate, Glycerin, Theobroma Cacao (Cocoa) Seed Butter, Cetearyl Glucoside, Distarch Phosphate, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Tocopherol, Sclerotium Gum, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Citric Acid, Lecithin, Glucose, Pentylene Glycol, Lavandula Angustifolia (Lavender) Flower Extract, Sodium Hydroxide, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Parfum (Fragrance), Benzyl Alcohol, Linalool, Geraniol, Limonene, Citronellol. 

4. Bielenda Cocoa Butter odżywczy krem do rąk

Nie jest to krem typowo naturalnej marki, ale ma całkiem przyzwoity skład (ale nie wzorowy, ponieważ bliżej końca znajdują się kontrowersyjne substancje, takie jak Disodium EDTA i Phenoxyethanol), nie zawiera parafiny i lubię go, dlatego zamieszczam ten produkt w zestawieniu.

Producent opisuje kakaowy krem do rąk jako produkt z wegańską formułą. W składzie znajdziemy masło kakaowe, oleje Cacay, Babassu i sojowy. Składniki te mają zapewnić odżywienie i regenerację suchej oraz spierzchniętej skórze dłoni.

W przeciwieństwie do wcześniej wspomnianych kremów Yope i Nacomi, krem od Bielendy ma piękny i apetyczny, kakaowy zapach. Jego konsystencja jest gęsta i bogata, ale sam krem dość szybko się wchłania i nie pozostawia tłustej, lepkiej warstwy. Rewelacyjnie nawilża i odżywia skórę dłoni. Jego niewielka pojemność sprawia, że jest to idealny mały krem do noszenia w torebce. Jeśli szukacie dobrego i taniego kremu do rąk warto zwrócić na niego uwagę. Kosmetyk kupiłam w Hebe (w cenie 7,99 zł), jest dostępny też w drogeriach Rossmann.


Skład: Aqua (Water) Theobroma Cacao (Cocoa) Seed Butter Ethylhexyl Stearate Cetearyl Alcohol Glycerin Orbignya Oleifera (Babassu) Seed Oil Glyceryl Stearate Isododecane Hydrogenated Tetradecenyl/Methylpentadecene Caryodendron Orinocense (Cacay) Seed Oil Ceteareth-18 Tocopheryl Acetate Tocopherol Beta-Sitosterol Squalene Ascorbyl Palmitate Glycine Soja (Soybean) Oil Dimethicone Propanediol Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer Sodium Polyacrylate Disodium EDTA Phenoxyethanol Ethylhexylglycerin Benzyl Alcohol Parfum (Fragrance) Benzyl Benzoate Butylphenyl Methylpropional Coumarin Linalool Limonene Caramel

Tak prezentuje się mój ranking naturalnych kremów do rąk. W ramach bonusu postanowiłam wrzucić tutaj także kremy, których jeszcze nie przetestowałam, ale uważam, że mogą być interesujące:

Vianek nawilżający krem do rąk 

Krem do rąk z mocznikiem (5%), ekstraktem z robinii akacjowej, olejem z kiełków pszenicy i masłem shea. Jeśli szukacie kremu do rąk o dobrym składzie to kosmetyk firmy Vianek jest moim zdaniem wart zainteresowania. Z uwagi na zawartość mocznika może być to bardzo dobry krem do rąk suchych. Według opisu producenta jest to krem o lekkiej formule, a więc przypuszczam, że będzie szybko się wchłaniał. Oprócz wersji nawilżającej w ofercie Vianka znajduje się jeszcze krem odżywczy (do zniszczonej i przesuszonej skóry) oraz regenerujący (o właściwościach przeciwstarzeniowych).


Skład: Aqua Glycine Soja Oil Urea Glycerin Sorbitan Stearate Sucrose Cocoate Butyrospermum Parkii Butter Caprylic/Capric Triglyceride Glyceryl Stearate Robinia Pseudoacacia Flower Extract Triticum Vulgare Germ Oil Stearic Acid Cetyl Alcohol Panthenol Xanthan Gum Benzyl Alcohol Parfum Dehydroacetic Acid

Herbs Green idea Emolientowy krem do rąk dla skóry bardzo suchej z olejem konopnym

Kolejny łatwo dostępny naturalny krem do rąk (Rossmann). Zawarty w kosmetyku olej konopny ma wybitne właściwości regenerujące nawet bardzo suchą skórę, redukuje szorstkość i suchość. Myślę, że sprawdzi się jako regenerujący krem do rąk bardzo suchych. Możliwe, że będzie natłuszczający, ponieważ zawiera dwa oleje i masło na samym początku składu. Warto zauważyć, że jest to krem do rąk z dużą ilością naturalnych składników. W jego składzie znajdziemy olej konopny, roślinne fitosterole, masło karite i witaminę E.  Oprócz wersji konopnej linia Herbs Green zawiera jeszcze kremy z olejem makowym i szafranowym.


Skład: Aqua (Water), Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Glycerin, Glyceryl Stearate Citrate, Glyceryl Stearate, Theobroma Cacao Seed Butter, Panthenol, Cannabis Sativa (Hemp) Seed Oil, Glyceryl Linoleate, Glyceryl Linolenate, Glyceryl Oleate, Glycine Soja (Soybean) Oil, Glycine Soja (Soybean) Oil Unsaponifiables, Tocopheryl Acetate, Xanthan Gum, Triethyl Citrate, Caprylyl Glycol, Benzoic Acid, Sodium Phytate, Alcohol Denat., Sodium Polyacrylate, Sodium Hydroxide, Parfum (Fragrance), Amyl Cinnamal, Geraniol, Limonene, Linalool.

Rosadia krem do rąk

Produkt marki Rosadia to kolejny krem do rąk z dużą ilością naturalnych składników. Zawiera masło shea, olej z pestek dzikiej róży, oleje z pestek winogron, jojoba i słonecznikowy, kwas hialuronowy oraz mocznik. Krem do rąk Rosadia przeznaczony jest do pielęgnacji wymagającej skóry dłoni, regeneruje i spowalnia procesy starzenia.


Sklad: Aqua, Caprylic/Capric Triglyceride, Butyrospermum Parkii Butter, Vitis Vinifera Seed Oil, Sorbitol, Sorbitan Stearate, Sucrose Cocoate, Glyceryl Stearate, Stearic Acid, Urea, Rosa Canina (Fruit) Oil, Simmondsia Chinensis Seed Oil, Helianthus Annus Seed Oil, Lecithin, Cetyl Alcohol, Sodium Hyaluronate, Tocopheryl Acetate, Xanthan Gum, Citric Acid, Aniba Rosaeodora (Rosewood) Oil, Pelargonium Graveolens Oil, Citrus Aurantium Dulcis Oil, Benzyl Alcohol, Dehydroacetic Acid, Citronellol, Geraniol, Limonene, Linalool, Benzyl Benzoate.

Feel Free krem do rąk z olejem ze słodkich migdałów

Kosmetyk zawiera 99,29% naturalnych składników. Producent obiecuje nawilżanie bez natłuszczania, więc podejrzewam, że będzie to szybko wchłaniający się krem do rąk. Produkt zawiera wysoko w składzie sok z aloesu, dlatego zapowiada się, że może być to dobry nawilżający krem do suchej skóry rąk.


Skład: Aqua, Aloe barbadensis Leaf Juice*, Coco-Caprylate/Caprate, Caprylic/capric Triglyceride, Olea Europaea Fruit Oil*, Glycerin, Polyglyceryl-6 Distearate, Stearyl Alcohol, Prunus Amygdalus Dulcis Oil*, Citrus Sinensis Oil*, Chamomilla Recutita Flower Extract*, Tocopherol, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate, Benzyl Alcohol, Beta-Sitosterol, Squalene, Citric Acid, Dehydroacetic Acid, Xantham Gum.

Orientana naturalny krem do rąk ze śluzem ślimaka

W ofercie firmy Orientana znalazłam interesujący krem do rąk z dobrym składem, ale w dość wysokiej cenie (39,99 zł). Naturalny nawilżający i regenerujący krem do rąk jest polecany do pielęgnacji dłoni o skórze suchej, zniszczonej, podrażnionej, a także atopowej. Według zapewnień producenta powinien być to dobry krem do rąk dla alergików, ponieważ zawiera naturalny biopolimer, który łagodzi zmiany skórne i nawilża. Śluz ślimaka zapewnia regenerację i uelastycznienie skóry, ma też właściwości odmładzające. Masło mango odżywiania i łagodzi podrażnienia. Bez wątpienia jest to krem do rąk z dużą ilością naturalnych składników. Dodatkowo ma szybko wchłaniającą się konsystencję i waniliowy zapach.


Skład: Aqua, Propanediol, Mangifera Indica Seed Butter, Glycerin, Isoamyl Laurate, Cetearyl Alcohol, Snail Secretion Filtrate, Oryza Sativa Bran Oil, Trehalose, Persea Gratissima Oil, Caprylic/Capric Triglyceride, Simmondsia Chinensis Seed Oil, Cetyl Esters, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Biosaccharide Gum-1, Sodium Stearoyl Glutamate, Cetearyl Glucoside, Xanthan Gum, Sodium Phytate, Benzyl Alcohol, Dehydroacetic Acid, Sodium Levulinate, Sodium Anisate, Glyceryl Caprylate, Parfum, Citric Acid.

Resibo Naturalny krem do rąk

Nawilżający, odżywczy i regenerujący krem do rąk, który działa także przeciwstarzeniowo. Ten krem do rąk jest bogaty w naturalne składniki. Zawiera ekstrakt z kwiatów białej lilii, ekstrakt z aloesu, olej marula, masło shea, alantoinę i witaminę E. Jest to krem do rąk o dobrym składzie, ale dość wysokiej cenie (29 zł).


Skład: Aqua, Butyrospermum Parkii Butter, Isoamyl Laurate*, Propanediol, Caprylic/Capric Triglyceride*, Cetearyl Alcohol*, Cetyl Alcohol, Glyceryl Stearate Citrate*, Aleurites Moluccana Seed Oil, Solanum Lycopersicum Seed Oil, Glycerin, Aloe Barbadensis Leaf Juice*, Sclerocarya Birrea Seed Oil, Avena Sativa Kernel Extract, Lilium Candidum Flower Extract, Tocopherol, Allantoin, Xanthan Gum, Glyceryl Caprylate*, Sodium Phytate*, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate, Parfum, Citric Acid

Fluff Superfood nawilżający sorbet do rąk Jagody Leśne

Ten naturalny krem do rąk o żelowej konsystencji to nowość z Rossmanna. Zawiera sok z aloesu i olej migdałowy, które pielęgnują skórę. Jeśli szukacie lekkiego, szybko wchłaniającego się kremu do rąk o nawilżającej formule, bez dodatku parafiny, a jednocześnie niedrogiego to warto się nim zainteresować. Oprócz wersji jagodowej linia Fluff Superfood zawiera jeszcze sorbety Soczysty Arbuz i Pomarańcza z Wanilią.


Skład: Aqua, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Glycerin, Propylheptyl Caprylate, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Sodium Polyacrylate, Parfum, Dehydroacetic Acid, Benzyl Alcohol, Citric Acid, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate, CI 14720, CI 42090.

Mam nadzieję, że powyższy ranking pomoże Wam w wyborze najlepszego dla Was kremu do rąk. Podzielcie się w komentarzach Waszymi opiniami na temat naturalnych kremów do rąk! A może macie przepis na naturalny krem do rąk domowej roboty?

5 komentarzy:

  1. Kremy z Yope uwielbiam :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ja też, dlatego dziś skusiłam się na zakup mandarynkowego ;) A Ty którą wersję polecasz?

      Usuń
  2. Nacomi uwielbiam! Pięknie pachnie i ma świetny skład :) Korzystam od dłuższego czasu.

    OdpowiedzUsuń
  3. Nie miałam żadnego kremu, aktualnie używam tego od Dove z kokosem.

    OdpowiedzUsuń

Copyright © Kosmetyczne Pokusy , Blogger